Przyspieszyć swoją karierę – kilka obserwacji od rekruterów

Namówiliśmy zaproszonego przez nas coacha z markowego portalu ogłoszeń o pracę szukampracy.pl do stworzenia listy najważniejszych porad dot. aktualnych trendów w poszukiwaniu pracy. Tu poznasz opinie naszego gościa.

Jeśli jesteśmy czynnymi członkami rynku pracy, to oczywiście obcujemy z tego typu pismami jak curriculum vitae lub list motywacyjny. Niegdyś mieliśmy okazję mówić o życiorysie i o podaniu, ale współcześnie te dwa słowa zostały zastąpione przez inne. CV jest bardziej konwencjonalne, a list motywacyjny stał się substytutem podania, niemniej pojawiły się w jego formule nieco większe zmiany. Chodzi zasadniczo o sformułowanie „motywacyjny”. Bezspornie chodzi wszak o to, aby tenże list zawierał kompletne uargumentowanie naszej woli zatrudnienia w określonym miejscu.

List motywacyjny nie powinien być ciągiem ładnych, a zarazem wolnych od faktycznej zawartości zdań. Listu motywacyjnego nie wolno pisać, wzorując się na pierwszych z brzegu przykładach, ponieważ jedną z kluczowych zasad gwarantujących efektywność jest unikatowość. Ów list nie może być spisem własnych walorów, wyczynów. Jego zawartość musi uwzględniać te czynniki, które mogą realnie podziałać na decyzję potencjalnego pracodawcy. Z tego powodu opisywany dokument nie powinien być pisany bez wcześniejszego zapoznania z tematem, gdyż po prostu nie osiągnie on zakładanego skutku.

Każda osoba zamierzająca stworzyć treściwy list motywacyjny musi dokładniej zaznajomić się z firmą, do której pisze, rozpoznać profil jej funkcjonowania, a jeśli da się to zrealizować, to również z oczekiwaniami, jakie narzuca owa firma swoim pracownikom. W liście motywacyjnym wypada ująć własne kompetencje, jednak tylko te, jakie można określić rzeczywistym wyróżnikiem w pracy na danym stanowisku. Co więcej wypada pamiętać, iż list motywacyjny nie jest i nie powinien być w żadnym razie wypracowaniem. Nie powinien on być dłuższy niż pojedyncza strona szablonu A4, obowiązkowo wyposażona w standardowe marginesy.

Tekst napisany przez https://szukampracy.pl/ogloszenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *